Zelenszkij: Alig egy hét alatt 1100 orosz katona halt meg Bahmutnál
Hónapok óta küzd Oroszország a kelet-ukrajnai terület elfoglalásáért.
Hónapok óta küzd Oroszország a kelet-ukrajnai terület elfoglalásáért.
Azt is találgatják, miért.
Az Ukrajna elleni háború kirobbanása óta tovább nőttek az európai újságírókra leselkedő veszélyek, miközben a kormányok egyre gyakrabban élnek az sajtómunkások elhallgattatását szolgáló, a szólásszabadságot korlátozó eszközökkel – derül ki az Európa Tanács friss jelentéséből.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter egy vasárnapi interjúban arról beszélt, hogy Németország pörgesse fel az ukrajnai lőszerszállításait és kezdje el kiképezni az ukrán pilótákat a nyugati vadászgépek kezelésére.
Szombaton Zaporizzsját és Herszont támadták.
Már a háború második napján felajánlotta, hogy Moszkvába utazik, de javaslatát Szergej Lavrov orosz külügyminiszter visszautasította.
Nincs elég lőszere az orosz zsoldoshadseregnek, a Wagner-csoportnak és ez lassítja az orosz előretörést a Donyec-medencében lévő Bahmut térségében. A magukat „zenészeknek” hívó Wagneresek vezetője, Jevgenyij Prigozsin már árulással vádolja az orosz hadvezetést és egyre élesebben bírálja a vezérkart, ezzel közvetve a hadsereg főparancsnokát, Vlagyimir Putyin államfőt. Az elszabadult hajóágyúként tevékenykedő Prigozsin viselkedése meglehetősen szokatlan, a Kreml ura ugyanis eddig nem tűrte a kritikát.
Elárasztják az orosz állami televízió műsorait az ukrajnai háborúról szóló különböző összeesküvés-elméletek, a jelenség azonban korántsem újkeletű. Azt viszont nehéz elképzelni, hogy ebből a mostani propagandatévékben úgy űzzenek viccet, mint a Szovjetunió végnapjaiban egy akkori műsorban.
Ezek az amerikai fegyverek már bizonyították, alkalmasak a védelemre az orosz ballisztikus rakétákkal szemben.
A férfit az édesanyja, a felesége és a kisfia is felismerte.
Az oroszoknak most már meg kell várniuk, hogy a hadiiparuk legyártsa a megfelelő mennyiségű rakétát, mielőtt elindíthatnának egy újabb támadáshullámot.
Főleg Matolcsy György és a kormány viszonyáról faggatták a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert, de firtatták az uniós pénzek érkezését, a svéd és finn NATO-csatlakozás megszavazását is.